Три білборди
Сайт-специфік інсталяція, 2018
«Три білборди на кордоні Еббінгу, Міссурі» – один з головних фільмів року і номінант в категорії «Найращий фільм» кінопремії «Оскар-2018» – картина про повідомлення, про слово і його цінність. Кілька ємних влучних фраз, чорні на червоному, розміщені на величезних рекламних щитах, вражають, заворожують ефектністю висловлювання, як жесту, його чистотою і міццю. Це твердження, маніфестація меседжу, як рушійної сили сучасності.

Дуже швидко цей спосіб трансляції повідомлень і сам білборд як трибуна для публічного висловлення з області художнього вимислу перемістилися в світ реальний. Сьогодні учасники акцій з білбордами своїми месседжами вимагають справедливості вже у вищих чинів і глав держав, в той час, як весь світ спостерігає за ними через соціальні мережі. Ставши популярними і обговорюваними в інтернеті, «Три білборда на кордоні Еббінг, Міссурі», сенси, що розрослися навколо нього, породили хвилю постмодерністських мемів. Серйозні послання замінилися на абсурдні фрази, анекдотичні вирази і цитати з інших мемів. Білборд, як транслятор повідомлення, став предметом жартів і стьобу.

Мій проект про три білборди – мета-мем, повідомлення без повідомлення. Це деконструкція самого меседжу,
як впливової сили інформаційного світу, і концепції білборда (а за аналогією, і будь-якого публічного майданчика – Твіттер, Фейсбук, форум, паркан) як медіума його трансляції. І разом з тим – коментар про молодих сучасних художників в Україні, які вкладають величезні сили і гроші, накопичені і здобуті на лівих підробітках – щоб зробити неймовірно масштабне безглузде «нічого».

Я орендувала три рекламних поверхні поспіль, розміром 6х3 метри, у шосе на кордоні Харкова. Таким чином
я витратила час, сили, а також значну (як для молодого українського художника) суму грошей, щоб не транслювати з їх допомогою нічого. Тільки цифри – «1», «2», «3». Чорні на білому, чисті від усіх смислів, які самі
по собі не мають ніякого значення, і саме глядач є тим, хто наділяє значенням, кожен своїм, ці порожні форми.
Made on
Tilda