Щоденники погоди / Мапи погоди
Графіки, відео, 2020
У школі це було завданням з природознавства.

Ми мали спеціальні зошити, куди щодня записували свої спостереження за погодою. В окремі колонки
вносили температуру, вологість, атмосферний тиск, хмарність, опади, напрямок вітру.

Перший місяць я вела щоденник дуже ретельно, але пізніше все більш часто забувала чи просто лінувалася робити записи. Паузи моги бути короткими, одноденними, та могли тривати і кілька днів поспіль, і цілими тижнями. А в кінці семестру, щоб не отримати двійку, пропуски у зошиті заповнювалися випадковими значеннями.

Два роки тому я спробувала повторити цей шкільний досвід. Я знову завела зошит, і почала методично, клітинка за клітинкою, як старанна учениця, заповнювати її символами, які пам'ятаю зі школи. Але для мене цей процес вже не був про погоду як таку. Тепер мені більше була цікава візуалізація самої рутини – як явища, як монотонної, регулярно повторюваної і певною мірою медитативної дії.

Проте рутину важко витримати довго, навіть коли ти вже дорослий. У моєму зошиті знову з'явилися порожні клітинки – спершу зовсім небагато, вони губилися на густо посипаних яскраво-синіми та червоними значками сторінках. Та надалі їх ставало все більше, вони складалися у строки, цілі плями пустоти.

І згодом я побачила, що саме це чергування пропусків та заповнених клітинок створює в моєму щоденнику унікальний малюнок, роблячи кожну наступну сторінку несхожою на попередню. Так розстановка пауз перетворює шум на мелодію, а розділові знаки збирають текст з набору розрізнених слів.

Я почала спостерігати за цією грою – заповненого й порожнього, присутнього й відсутнього, дії та не-дії.

Свої спостереження я задокументувала у щоденниках, які розкривають гру сторінка за сторінкою, від початку
до кінця, й мапах, де можна побачити ціле – початок, середину та кінець гри в одному моменті.

Всього за два роки було створено п'ять щоденників та п'ять мап погоди.

Проєкт реалізовано у Муніципальній галереї (Харків) у вересні 2020 року.
Made on
Tilda