Не моя вина
Текст у публічному просторі, 2017
Мій проект у місті Маріуполі направлений на дослідження ситуації непевності, стресу і вини у місті. Позбавлення від перманентного почуття вини та прагнення до саморуйнування як покарання за вину, придбання реалістичної оцінки себе і довколишнього світу – перший крок до одужання, до формування цільної гармонійної особистості.

Один із розповсюджених методів, що застосовуються у психотерапії – афірмації. Суть методу – у постійному повторенні, вербальному чи письмовому, певних формул, що несуть у собі позитивне твердження. Ефект залежить від частоти і регулярності повторень. Афірмації закріплюють установку в підсвідомості людини, сприяють поліпшенню психоемоційного фону та стимулюють зміни на краще у житті в цілому.

Моя робота – афірмативне повідомлення, що складається із повторюваної десятки разів формули «Не моя вина». Його я інтегрую у місця, пов'язані із болісними, стресовими, конфліктними подіями в Маріуполі. Я пропоную свою роботу місту, як засіб мистецької терапії, з вірою у лікувальну силу мистецтва.
Made on
Tilda