Гра в слова
Серія принтів та малюнків, 2018 – 2019
Проєкт налічує 3 серії робіт: «Stuck on the puzzle?» (вперше представлений у рамках резиденції Back Lane West, Редрут, Велика Британія у 2019 році), «Ребуси» та «Криптарими» (обидві створені протягом резиденції «Fundacja» у м. Клементовіце, Польща, у 2018 році).

Це моє концептуальне дослідження лінгвістичних загадок та ігор, таких як кросворди, ребуси та криптарими. Кожна з них базується на принципі зашифровування слів у певні зображення або інші слова, що у відриві від своєї функції контейнера для прихованого значення можуть бути спрйняті як абстрактні або такі, що мають своє власне значення, незалежне від того, що за ними сховане.

Проте за певними ознаками, що склалися історично та стали частиною нашого культурного досвіду, ми досі ідентифікуємо ці зображення та слова як загадки, що мають бути розв'язані. Одним з цих атрибутів є ключ до загадки. Ключ не тільки допомагає розв'язати загадку, але також вказує на те, що перед нами саме загадка,
а не щось інше.

У випадку ребусів ключем є мова, якою він складений. Для кросвордів – це список питань, відповіді на які вписуються у клітинки. Для криптарим – це саме знання про те, що за кожною літерою заховане число,
а за словами – певна математична формула – тобто про те, що це є загадка.

У моєму дослідження я створювала малюнки та принти, базуючись на формі загадки як абстракції – на тому,
як виглядає шифр, а не тому, що він приховує. Ці малюнки, на перший погляд, мають всі ознаки шифру, але не можуть бути розв'язані. Але через наш досвід та звичку шукати значення у всьому, навіть у тому, що від самого початку його не містить – ми досі бачимо у цих абстрактних зображеннях загадки. І так само, намагаємося віднайти відповіді – на питання, які навіть не були задані.
Made on
Tilda